Vyberte svoj jazyk
StoTherm Resol

Čo prináša StoTherm Resol?

Viac priestoru pre vaše podnikanie, viac miesta pre vaše sny

Rezervujte si termín krátkeho online školenia a my Vám pošleme 3D vzorku systému StoTherm Resol.

Tenká "slim" izolácia pre silné zateplenie

Dnes už neplatí ustálená stavebná prax "čím hrubší izolačný materiál, tým lepší izolačný výkon". S kontaktným zatepľovacím systémom StoTherm Resol s izoláciou na báze dosiek z fenolovej peny dosiahnete rovnaký tepelnoizolačný efekt, ako pri použití bežných izolačných materiálov, avšak s oveľa nižšou hrúbkou potrebnej izolácie. Izolačné dosky s hrúbkou 20 mm pritom dokážu plne nahradiť takmer 40 mm štandardného polystyrénu. Táto tenká izolačná vrstva nám umožní navýšiť plochu a získať priestor navyše.

 • Výhody systému StoTherm Resol

  • Systémová skladba StoTherm Resol: 1. Lepenie
   Systémová skladba: 1. Lepenie
  • Systémová skladba StoTherm Resol: 2. Izolácia
   Systémová skladba: 2. Izolácia
  • Systémová skladba StoTherm Resol: 3. Základná vrstva / armovanie
   Systémová skladba: 3. Základná vrstva / armovanie
  • Systémová skladba StoTherm Resol: 4. Medzináter
   Systémová skladba: 4. Medzináter
  • Systémová skladba StoTherm Resol: 5. Povrchová úprava
   Systémová skladba: 5. Povrchová úprava

  • Súčiniteľ tepelnej vodivosti už od λD = 0,020 W / m * K prináša najúčinnejšiu izoláciu konštrukcie a využitie izolačnej dosky s tenšou hrúbkou. Pri návrhu svojho projektu tak máte možnosť realizovať subtílne architektonické prvky a efektívne riešiť viditeľné aj skryté detaily skladby stavebných konštrukcií.
  • Vďaka menšej hrúbke izolačného materiálu výrazne narastá ekonomická efektivita stavby a zväčšuje sa úžitková plocha interiéru.
  • Tenká izolácia súčasne zabezpečí viac svetla v miestnosti.
  • Pri dodatočnom zateplení sa zachovávajú pôvodné proporcie objektu.
  • Špeciálny povrch izolačných dosiek zaručuje maximálnu istotu kvality montáže a rýchlosť aplikácie.
  • Nízka objemová hmotnosť zaručí ľahkú prepravu a manipuláciu na stavbe, rýchlu aplikáciu a jednoduché spracovanie.
  • Tvarová stálosť garantuje minimálne tvarové zmeny po celú dobu životnosti bez zmeny mechanicko-fyzikálnych parametrov.
  • Šetrnosť k životnému prostrediu pri výrobe, ktorá prebieha v súlade s modernými environmentálnymi trendmi. Riešenie je vhodné pre projekty ekologického bývania a ekologických stavieb.
  • Zníženie hrúbky izolácií šetrí náklady na kratšie kotevné prvky.

Viac životného priestoru = väčší zisk = kvalitnejšie bývanie

Priestor je dnes vzácnou komoditou, a to najmä v zastavaných mestských oblastiach. Ceny stavebných pozemkov neustále rastú a zároveň sa zvyšujú požiadavky na bezpečné a energeticky efektívne bývanie. Platí jednoduchá rovnica: čím drahšia podlahová plocha, tým je cennejší každý centimeter, ktorý získate vďaka fasádnemu systému.

Aj keď sa použitie tradičných izolačných materiálov, ako EPS či MW, môže zdať na prvý pohľad výhodnejšie, po prepočítaní zistíme, že s použitím izolácie z fenolové peny dokážeme zo svojho projektu vyťažiť oveľa viac úžitkovej plochy.

Napríklad na bytovom dome s plochou fasády 1 880 m2 možno použitím izolácie z fenolové peny získať ďalších cca 48 m2 obytnej plochy, čo sa pozitívne prejaví zaujímavým zhodnotením investície.

Použitie tenkých izolačných dosiek umožní získať dodatočný interiérový priestor a tým aj dodatočný zisk.
Použitie tenkých izolačných dosiek umožní získať dodatočný interiérový priestor a tým aj dodatočný zisk.
 • Väčšia plocha pre balkóny a lodžie

  • Aplikácia bežného izolantu z minerálnej vlny s hrúbkou 180 mm a ostení okien s hrúbkou 50 mm spôsobuje priestorové problémy a nedostatočné zateplenie ostenia, nárožia a parapetov.
   Aplikácia bežného izolantu z minerálnej vlny s hrúbkou 180 mm a ostení okien s hrúbkou 50 mm spôsobuje priestorové problémy a nedostatočné zateplenie ostenia, nárožia a parapetov.
  • Aplikáciu zatepľovacieho systému StoTherm Resol stačí realizovať s izolačnou vrstvou s hrúbkou 90 mm a na ostení okien s hrúbkou 50 mm. Zväčší sa tým nielen použiteľný priestor balkóna či lodžie, ale súčasne dôjde k dostatočnej tepelnej izolácii kritických miest.
   Aplikáciu zatepľovacieho systému StoTherm Resol stačí realizovať s izolačnou vrstvou s hrúbkou 90 mm a na ostení okien s hrúbkou 50 mm. Zväčší sa tým nielen použiteľný priestor balkóna či lodžie, ale súčasne dôjde k dostatočnej tepelnej izolácii kritických miest.

  Pri dodatočnom zateplení existujúcich objektov obyvatelia ocenia malú hrúbku zatepľovacieho systému predovšetkým na lodžiách a balkónoch, kde sa hrá o každý centimeter. Ak teda treba zatepliť obvodovú stenu s izolantom z minerálnej vlny s hrúbkou 180 mm, pri použití systému StoTherm Resol bude stačiť iba polovičná hrúbka izolačnej vrstvy.

  Pod obrázkami

  Aplikáciu zatepľovacieho systému StoTherm Resol stačí realizovať s izolačnou vrstvou s hrúbkou 90 mm a na ostení okien s hrúbkou 50 mm. Zväčší sa tým nielen použiteľný priestor balkóna či lodžie, ale súčasne dôjde k dostatočnej tepelnej izolácii kritických miest.

  Aplikácia bežného izolantu z minerálnej vlny s hrúbkou 180 mm a ostení okien s hrúbkou 50 mm spôsobuje priestorové problémy a nedostatočné zateplenie ostenia, nárožia a parapetov.

Inšpirujte sa svetovými referenciami so systémom StoTherm Resol

Viac inšpirácií zo sveta architektúry a inovatívne príklady využitia kontaktného zatepľovacieho systému StoTherm Classic nájdete v našom on-line magazíne pre projektantov StoInspires.

poradestvo sto

Zúčasnite sa bezplatného online seminára a získajte vzorky systému StoTherm Resol

Rezervujte si termín krátkeho, 15 minútového online školenia na tému projektovania StoTherm Resol a zároveň od vám zašleme 3D vzorku systému StoTherm Resol.

Rezervovať termín

RIGHT OFFCANVAS AREA