Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

späť

November Talks 2014 – zhrnutie

Bratislava sa tento rok po prvýkrát zapojila do projektu November Talks Nadácie spoločnosti Sto, ktorá tento cyklus prednášok známych osobností z oblasti architektúry organizuje už od roku 2006 v nemeckom Stuttgarte.


Fakulta architektúry v Bratislave pri Slovenskej technickej univerzite sa tak pripojila k parížskej École Nationale Supérieure d'Architecture a ďalším trom európskym mestám Stuttgartu, Gratzu a Milánu, ktoré sa tiež zapojili do tohtoročného cyklu November Talks.


Poslucháčom v Bratislave sa počas štyroch novembrových prednášok predstavili známe osobnosti z oblasti architektúry a urbanizmu.


Postupne sa tak v samostatných prednáškach mohli zoznámiť s prácou dua architektov z ateliéru NFO z Chorvátska.


Predstavil sa tiež svetoznámy architekt a dizajnér Will Alsop či fínsky architekt, biourbanista a sociálny teoretik Marco Casagrande.


November Talks v Bratislave uzavrela prednáška známeho štúdia Fuksas.

November Talks organizuje každý rok v novembri Nadácia spoločnosti Sto spolu s rôznymi univerzitami, ľuďmi so záujmom o architektúru, renomovanými architektmi a zaujímavými nováčikmi, ktorí predstavujú svoje osobné postoje k súčasnej architektúre


Cyklus týchto prednášok sa koná od roku 2006, a to pod záštitou Nadácie Sto, ktorá podporuje okrem iného aj praktické a akademické vzdelávanie mladých ľudí, rozširuje odborné kvalifikácie učiteľov a podporuje celoživotné vzdelávanie.

Kontakty

V prípade akýchkoľvek otázok či pripomienok sa neváhajte na nás obrátiť.


Tel: +420 225 996 311