Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

späť

November Talks 2015 po prvýkrát v ČR

Novembrový cyklus prednášok známych architektov predstavujúcich svoj postoj k súčasnej architektúre, s názvom November Talks, sa tento rok vďaka spolupráci nadácie Sto-Stiftung a Fakulty architektúry ČVUT po prvýkrát predstaví v Prahe.

Počas štyroch novembrových pondelkových večerov sa na Fakulte architektúry ČVUT postupne predstavia štyri osobnosti izraelskej architektonickej scény. Prednášky budú prebiehať vždy od 18.30 v Novej budove ČVUT v Prahe, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice, v prednáškovej sieni Gočár. Vstup na prednášky je zdarma.


Pri výbere prednášajúcich osobností asistoval haifský architekt Shraga Kirshner, ktorý navrhol osloviť významných tvorcov staršej aj strednej generácie, ktorí svojim dielom reprezentujú progresívny a hodnotný „stredný prúd“ tamojšej scény.


Cyklus otvorí 9. novembra 2015 prednáška Davida Knafa, ktorý je okrem iného autorom Izraelského pavilónu na EXPO Milano 2015, na neho nadviaže 16. novembra vystúpenie Etana Kimmela a 23. novembra Leora Lovingera. Posledná prednáška 30. novembra predstaví prácu Ady Karmi-Melamedeovej, najstaršej a asi najvýraznejšej dámy izraelskej architektúry, spoluautorky Budovy najvyššieho súdu v Jeruzaleme, ktorej postoj charakterizuje realizmus celej izraelskej scény: „Verím, že architektúra sa zaoberá budovaním miest a nie fotografií architektúry; teda reality a nie ilúzií. Architektonický koncept pritom tkvie v priestore, jeho logika v štruktúre a jeho nálada vo svetle.“


Neziskovej organizácii Sto-Stiftung, ktorá sa aktívne zameriava na podporu praktického a akademického vzdelávania mladých ľudí, sa v spolupráci s významnými univerzitami v Európe podarilo rozšíriť cyklus prednášok už do šiestich miest. Tento rok sa k tradičným dejiskám tohto cyklu prednášok, ktorými sú Stuttgart, Miláno, Graz a Paríž, pripojí aj Pražská Fakulta architektúry ČVUT spolu s londýnskou UEL School of Architecture.

Kontakty

V prípade akýchkoľvek otázok či pripomienok sa neváhajte na nás obrátiť.


Tel: +420 225 996 311