Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

späť

November Talks opäť v Prahe

Kedy:

7., 14., 21. a 28. novembra 2016, vždy od 18.30 h

Kde:

prednášková sála Gočár, FA ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 - Dejvice, vstup voľný a bezbarierový

Organizuje:

Fakulta architektúry ČVUT v Prahe a nadácie Sto-Stiftung, pod záštitou veľvyslanectva Dánskeho kráľovstva v Prahe

Dánska architektúra znamená kvalitu a inováciu, vybaví sa dizajnové stoličky architekta Arne Jacobsena, budova Opery v Sydney od Jørn Utzon alebo vizionárske stavby ateliéru BIG. Dnes pôsobí v Dánsku rad špičkových architektonických kancelárií, tvorbu vybraných štyroch predstaví novembrový prednáškový cyklus November Talks - Danish Stars.


Cyklus je súčasťou série "November Talks" (Novembrové príhovory), ktorý 11. rokom organizuje nadácia Sto-Stiftung na šiestich popredných európskych školách architektúry v Stuttgarte, Grazi, Miláne, Paríži, Londýne a Prahe. Prvý November Talks na FA ČVUT uviedli vlani osobnosti súčasnej izraelskej scény.

Informace o přednášejících:


Søren Øllgaard (Henning Larsen Architects) – 7. 11. 2016

Søren Øllgaard je partnerom v architektonickej kancelárii Henning Larsen architects. Tí patria medzi stálice v dánskej architektúre. Firma založená v roku 1959 Henningom Larsen sa podieľala na rade významných projektov po celom svete: Kodaňská opera, centrála firmy Siemens v Mníchove alebo koncertné hala Harp v Reykjavíku (cena Mies van der Rohe, 2013). Kancelária je známa svojím prístupom k udržateľnému dizajnu, kladie veľký dôraz na navrhovanie ekologicky a energeticky úsporných riešení vo svojich projektoch.


Flemming Rafn Thomsen (Tredje Natur) – 14. 11. 2016

Flemming Rafn Thomsen je zakladajúcim členom TRED Natur. Tredje Natur okrem iného znamená "Tretia príroda", jej práca je ovplyvnená fascináciou antropogénnymi vplyvmi na životné prostredie. Kancelária sa zameriava sa na nové typy mestského plánovania, ktorý sami nazývajú hybridný mestská príroda, kde sú budovy a biológie v úplnej rovnováhe. Medzi posledné projekty ateliéru patria nové mesto Vinge o rozlohe 150.000 m2 alebo Enghave Climate Park v Kodani, ktorý bude slúžiť ako park v období sucha a dokáže zadržať až 24.000 m3 vody v prípade povodní spôsobených prívalovými dažďami.


Jeppe Aagaard Andersen – 21. 11. 2016

Jeppe Aagaard Andersen sa ako krajinářské architekt venuje riešeniu nábreží, mestských priestorov a parkov. Projektuje po celom svete, ako hosťujúci profesor spolupracoval s University of Western Australia, University of Lund alebo University of Birmingham. Notoricky známy je projekt nábreží Bo01 vo švédskom Malmö (1999-2001) a medzi Andersenove práce z poslednej doby patrí univerzitnú kampus, Centrálne park a Hyde Park v Sydney (2010-2012) alebo kráľovský park Abdullaha II v Ammáne v Jordánsku (2009-2013).


Mads Kaltoft (Schmidt Hammer Lassen Architects) – 28. 11. 2016

Architekt Mads Kaltoft predstaví kanceláriu Schmidt Hammer Lassen Architects, ktorá v roku 2016 vyhrala súťaž "Breiavatnet Lanterna" v meste Stavanger v Nórsku. Projekt rieši nové mestské centrum so 101 metrov vysokou vežou, novým symbolom mesta. Ateliér stojí tiež za známu budovou dánskej kráľovskej knižnice Čierny diamant (The Black Diamond) v Kodani, knižnice v Aberdeene, ktorá získala cenu RIBA v roku 2013 alebo nedávno dokončenej budovy Medzinárodného trestného súdu v Haagu.

Kontakty

Ak máte akékoľvek otázky či pripomienky, neváhajte sa na nás obrátiť.


Tel: +420 225 996 311