Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

späť

StoSignature

Kreatívne fasádne omietky

Systém kreatívnych omietok StoSignature dovoľuje tvorbu originálnej povrchovej úpravy, presne podľa predstáv architekta a investora. Vďaka kreatívnym omietkam StoSignature sa už tvorca nemusí obmedzovať konkrétnymi kolekciami výrobcov materiálu, ale dizajn povrchu si jednoducho definuje sám.

StoSignature - pestrá kombinácia povrchov, textúr a efektov

StoSignature umožňuje vyzdobiť povrchy preverenými textúrami: od štandardných cez jemné alebo hrubé až po lineárne či grafické. Použitie rôznych veľkostí zrna a nástrojov umožňuje u zatieraných alebo ryhovaných hotových omietok modelovať navrhované smerové, tak i nesmerové štruktúry. Jemné a hladké povrchy sa vyznačujú pôsobivou čistotou a sú stelesnením dokonalosti. Hrubý povrch s hrubými zrnami dáva fasáde drobnú hĺbku, ktorá oživuje fasádu efektmi so svetlom a tieňmi. Priame línie pri lineárnych textúrach posilňujú účinok meniaceho sa svetla a zdôrazňujú kontúry.

Graficky navrhnuté omietky vytvárajú priestor pre individuálne koncepty a nevšedné vzorky. Na fasádach budov možno vďaka nim vytvoriť pomocou pečiatok, šablón a nástrojov, postavených absolútne na mieru a podľa priania architektov, skutočne jedinečné návrhy - bez ohľadu na, či chcete prísne geometrické útvary, kvetinové vzory alebo voľné krivky.

Pokiaľ ide o farebný dizajn, vybrať sa dá zo širokej škály fasádnych farieb, lazúr a efektných materiálov. Všetky omietky Sto sú samozrejme tónovateľné a sú k dispozícii v 800 štandardných farbách. Práca s prvkami, ako je zmes prírodného piesku, priehľadné kúsočky sklo alebo karborundum stvorí naozaj oku lahodiacu fasádu. StoSignature otvára tiež nekonečný a unikátny priestor pre dekory, nápisy alebo zdobenia. Ľahko sa v tomto systéme dajú vytvárať aj trblietavé povrchy. Originálne symbióza textúr a metalických povrchových efektov poskytuje autorovi fasády či vnútorných stien úplne nové možnosti.

Spoznajte kreatívne omietky StoSignature bližšie

Pretvorte svoje predstavy o nadčasovej architektúre do reality a zoznámte sa bližšie s kreatívnymi omietkami StoSignature, ktoré vďaka kombinácií textúr a efektov umožňujú realizáciu originálnej fasádnej omietky úplne na želanie architekta či jeho zákazníka. Viac informácií o tomto sofistikovanom systéme kreatívnych omietok nájdete na www.sto.sk/fasady alebo vám viac prezradia našich odborní poradcovia.

Spoznajte netušené možnosti kreatívnych fasád Sto

stofasady_465_1

Preskúmajte stránky www.sto.sk/fasady, kde nájdete nie len ukážky kreatívnych povrchov, ale taktiež nekonečné možnosti stvárnenia kontaktných zatepľovacích systémov či prevetrávaných fasád, ktoré Vám dovolia experimentovať s tvarom budovy. Inšpirujte sa veľkou paletou povrchov, ktoré pre Vás vytvoríme na mieru.

Inšpirácie zo sveta architektúry

inspires

Pokiaľ máte záujem o viac noviniek a inšpiráciu z oblasti architektúry, tak sa prihláste k odberu noviniek z nášho on-line časopisu StoInspires.sk