Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

späť

Smútočné oznámenie

Smútočné oznámenie

Chceli by sme Vás informovať o smutnom úmrtí nášho zakladateľa Fritza Stotmeistera, ktorý zomrel 21.4.2022 vo veku 94 rokov. Fritz Stotmeister zanechal v spoločnosti a tým aj v stavebníctve svoju stopu ako nikto iný. Pod jeho vedením Sto vyrástlo z regionálneho výrobcu omietok a farieb na poprednú medzinárodnú skupinu spoločností. Dnes má skupina 50 dcérskych spoločností v 38 krajinách a zamestnáva vyše 5700 ľudí. Jeho osobnosť utvárala hodnoty spoločnosti: na srdci mu ležala osobná interakcia a spolupráca založená na ochote pomáhať si, vzájomnom rešpekte a disciplíne. Týmto spôsobom vytvoril výnimočnú firemnú klímu, v ktorej sa zákazníci a zamestnanci cítili súčasťou „rodiny Sto“.


Fritz Stotmeister bol človekom, pre ktorého bolo slovo zastavenie vždy synonymom pre regresiu, pre koho sa ozubené kolesá museli neustále otáčať. Po celý svoj život vkladal všetku svoju energiu, ambície, znalosti a skúsenosti do svojej spoločnosti, do realizácie nápadov a vývoja pokročilých stavebných produktov a systémov. Fritz Stotmeister, ktorý bol od roku 1983 ženatý so svojou druhou manželkou Inge († 9. februára 2014), mal nielen silný zmysel pre rodinu, ale aj pre sociálnu angažovanosť: podporoval kliniku následnej starostlivosti pre deti s rakovinou v Tannheime v Nemecku, a výťažok z golfových turnajov, ktoré inicioval, šiel aj na sociálne účely.


Fritz Stotmeister žil naplnený život a zanechal po sebe veľké dielo.


Ďakujeme a nezabudneme, tím zamestnancov spoločnosti Sto.


Nekrológ

Oddelenie PR v Nemecku pripravilo oficiálny nekrológ, ktorý je v prílohe v slovenskom, anglickom i nemeckom jazyku.