Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

späť

Udržateľný fasádny systém StoTherm AimS

Základnou surovinou nového pojiva je borovicový olej. Borovicová kôra, ktorá je jeho základom pochádza z odpadu drevárskeho priemyslu. zobraziť obrázok v plnej veľkosti

Základnou surovinou nového pojiva je borovicový olej. Borovicová kôra, ktorá je jeho základom pochádza z odpadu drevárskeho priemyslu.

StoTherm AimS je prvý fasádny izolačný systém, ktorého zložky sú čiastočne založené na obnoviteľných surovinách – až 30 % minerálneho oleja v spojivách bolo nahradených olejom z borovicovej kôry.


Nový zatepľovací systém sa skladá z bezcementovej základnej vrstvy StoArmat Classic AimS, dokončovacej omietky Stolit AimS a v podobe fasádnej farby StoColor Lotusan AimS môže ponúknuť vysoko funkčnú systémovú povrchovú úpravu s technológiou lotosového efektu (Lotus-Effect® Technology). Vo všetkých zložkách sa podarilo nahradiť až tretinu spojiva vždy obnoviteľnou surovinou na báze borovicového oleja. To je však len začiatok, v ďalších krokoch chceme pokračovať v ceste k 100% udržateľnému riešeniu.

Spojili sme udržateľný vývoj výrobkov s dôrazom na optimálnu funkciu

Všetky produkty a systémy radu produktov AimS (Aim Sustainability) ponúkajú rovnakú kvalitu ako existujúce produkty Sto. Použitie novo vyvinutého spojiva navyše znižuje spotrebu minerálneho oleja pri rodinnom dome s plochou fasády približne 200 m2 o približne 43 litrov, pri bytovom dome s fasádou 800 m2 sa ušetrí až 173 l oleja.

Výhody fasádneho systému StoTherm AimS:

 • Šetrí vzácne prírodné zdroje
  Vyrobené z viac ako 95 % obnoviteľných a ľahko dostupných surovín
 • Šetrí litre minerálneho oleja
  Až 30% spojiva je na báze ekologického borovicového oleja – namiesto minerálneho oleja
 • Predlžuje renovačné cykly budov
  Maximálna odolnosť proti prasklinám, a to aj pri nárazoch do 15 joulov
 • Bez cementu
  Výrazne znižuje CO2 stopu fasádneho systému, pretože v receptúrach nepoužíva cement
 • Trvalo udržateľná protipožiarna ochrana
  Trieda požiarnej ochrany A2-s1, d0 podľa EN •13501-1
 • Oceňované riešenie
  Rad AimS získal svetoznáme ekologické označenie Blue Angel

Zistite viac o StoTherm AimS

05_1

Stiahnite si našu brožúru s informáciami o našom novom udržateľnom rade fasádnych výrobkov AimS®, ale vyplňte náš kontaktný formulár a naši odborníci vám radi odpovedia na všetky vaše otázky.