Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

späť

StoColor Dryonic: krásne suchá fasáda, nech sa deje čokoľvek

Suchá fasáda za krátku chvíľu, za každého počasia. Malý púštny chrobák inšpiroval výskumníkov k vyvinutiu novej výrazne vodoodpudivej fasádnej farby. Fasádna farba StoColor Dryonic vďaka svojmu mikroštruktúrovanému povrchu cielene odvádza dažďovú a najmä skondenzovanú vodu a zabezpečuje tak suchú a čistú fasádu aj bez biocídneho ochranného filmu. StoColor Dryonic: krásne suchá fasáda, nech sa deje čokoľvek.Fasádna farba s technológiou Dryonic zabezpečí, že ranná rosa alebo dážď stečú z fasády v rekordnom čase a fasáda tak uschne podstatne rýchlejšie. Na suchej fasáde nemajú mikroorganizmy žiadnu šancu, fasáda tak zostane čistá a krásna.


Prirodzená ochrana fasády proti riasam a plesniam


Ak sa v bezprostrednej blízkosti budov nachádza voda, stromy alebo kríky, môžu sa na fasáde čoskoro objaviť riasy a plesne. Mikroorganizmy sa na fasáde usadzujú, keď sa na nej dlhodobo vyskytuje vlhkosť spôsobená dažďom, hmlou alebo rannou rosou.


Na obrázku vyššie:
Časové porovnanie odvodu vody u štandardné farby (vľavo) a StoColor Dryonic (vpravo).


Strieborná Známka kvality 2015


Fasádna farba dostala prestížne ocenenie – striebornú Známku kvality 2015, od nezávislej odbornej poroty na konferencii BMI.S fasádnou farbou StoColor Dryonic je fasáda suchá v rekordnom čase za akéhokoľvek počasia v akomkoľvek ročnom období.

Nová fasádna farba StoColor Dryonic, riešenie na zelené fasády.StoColor Dryonic
je ideálna ako preventívne opatrenie proti vzniku zelených fasád, problému, ktorý spôsobujú usadené riasy a plesne na fasáde.


Zelená fasáda trápi nejedného majiteľa nehnuteľností. Veď nielen staršie fasády, ale aj tie novo zhotovené sú už po niekoľkých rokoch zelené od rias. Hoci zväčša ide len o estetický nedostatok, po plochách fasády obrastených riasami netúži žiadny majiteľ. Pri priaznivých podmienkach (vlhkosť, nedostatok priameho slnečného svitu atď.) sú takto postihnuté nielen fasádne plochy orientované na sever.


S farbou StoColor Dryonic je fasáda krásne suchá, nech sa deje čokoľvek a neobsahuje vlhkosť, ktorá by podporovala rast rias a plesní.


Ak máte problém so zelenou fasádou alebo mu chcete predísť, obráťte sa na nás a my vám radi navrhneme vhodné riešenie.


Dokumenty k StoColor Dryonic ke stažení: