Vyberte svoj jazyk
stodeco_2

StoDeco

Plastické fasádne prvky z Verolithu

Nezáleží, či obnovujete historickú fasádu, alebo navrhujete moderný a originálny dizajn fasády. Vždy si môžete byť istí, že s plastickými fasádnymi prvkami StoDeco zrealizujete fasádu úplne podľa vlastných predstáv.


Fasádne prvky StoDeco

StoDeco prvky získavajú prostredníctvom 5 osového CNC frézovania do materiálu Verolith ľubovoľný tvar s dĺžkou až 240 cm, šírkou 120 cm a hrúbkou až 10 cm.
StoDeco prvky získavajú prostredníctvom 5 osového CNC frézovania do materiálu Verolith ľubovoľný tvar s dĺžkou až 240 cm, šírkou 120 cm a hrúbkou až 10 cm.

StoDeco prvky sú dostupné vo forme sériových výrobkov alebo na mieru vyrobených dielov, ktoré sa ľahko aplikujú na fasádu

K prefabrikovaným prvkom StoDeco patria lišty, profily alebo rímsy a prvky určené pre vytváranie dekoratívnych rámov okolo okien a dverí. Dajú sa použiť na nezateplené, kontaktné ako aj predsadené prevetrávané fasády.

Na mieru vyrábané architektonické prvky sú buď frézované z Deco dosiek s milimetrovou presnosťou, alebo sú v zložitejších prípadoch vyrobené ako trojrozmerné, presne podľa požiadaviek projektanta. Spektrum siaha od jemných reliéfov cez nápisy až po plastické povrchy, rovnako tak sa s nimi dajú zvýrazniť okenné otvory alebo geometrické štruktúry. Špecialitou sú historické dekoratívne prvky, ktoré spoľahlivo obstáli pri ochrane historických budov a pamiatok.

 • Trojrozmerné fasádne prvky StoDeco sú vyrobené z granulátu Verolith

  • 26317_web_2400
  • bez_nzvu_1
  • bez_nzvu_2

  • Nehorľavý minerálny materiál Verolith z prírodnej látky vulkanického pôvodu je kompaktný ako kameň, pevný, a napriek tomu veľmi ľahký.
  • Možno z neho vyrobiť fasádne obklady, profily, šambrány, rímsy, oblúky, bosáže a ďalšie dekoratívne prvky fasády pre všetky nosné podklady.
  • StoDeco prvky z Verolithu sú odolné proti vlhkosti, mrazu, tlaku, nárazu a sú vhodné aj pre prácu na pamiatkovo chránených historických budovách.
  • Nízka tepelná rozťažnosť ide ruka v ruke s vysokou stabilitou hrán.
  • Povrch StoDeco prvkov poskytuje dobrú priľnavosť a je nastavený pre omietky a farby Sto, preto možno prvky rýchlo a v najlepšej kvalite povrchovo upraviť.
  • Povrch môže byť buď jednoduchý hladký, alebo so štruktúrovaným náterom či s úpravou so vzhľadom pieskovca.
  • Optimálna priľnavosť je garantovaná v kombinácii s povrchovými úpravami a farbami Sto.

Inšpirujte sa svetovými referenciami StoDeco

Viac inšpirácií zo sveta architektúry a inovatívne príklady využitia plastických fasádnych prvkov StoDeco nájdete v našom on-line magazíne pre architektov StoInspires.

poradestvo sto

Potrebujete viac informácií?

Máte otázky týkajúce sa povrchových úprav Sto alebo máte záujem o podrobnejšie informačné materiály? Kontaktujte nás prostredníctvom nášho formulára a o všetky otázky sa postaráme spolu s Vašim osobným technickým poradcom.

Kontaktný formulár

RIGHT OFFCANVAS AREA