Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

späť

StoSilent Direct: nový bezškárový akustický systém, priamo lepený na podklad

StoSilent Direct dopĺňa ponuku akustických systémov Sto. Systém sa lepí priamo na podklad, na stenu alebo strop, bez nutnosti pomocnej konštrukcie, vďaka čomu je len minimálne obmedzovaný výškou miestnosti. Systém je vhodný pre veľké plochy a priestory, až do veľkosti 700 m2, bez nutnosti dilatačných škár.


Základom akustického systému je sendvičová akustická doska (dostupná v hrúbke 46 a 66 mm) so špeciálnou povrchovou úpravou. Systém vyniká veľmi dobrými hodnotami pohltivosti zvuku αw až 0,95.


StoSilent Direct je kombináciou výborných akustických vlastností, nehorľavosti, prijateľnej ceny, jednoduchej aplikácie a vysokej kvality použitých komponentov.


Základným rozdielom oproti ostatným akustickým systémom Sto je priame lepenie akustickej dosky na vhodne pripravený podklad. Tým môže byť železobetónový strop aj existujúci SDK podhľad. Nový systém ponúka 3 povrchové úpravy, pričom dve z nich sú bezškárové a tvorí ich omietkové súvrstvie. Poslednou povrchovou úpravou je systém s priznanými škárami medzi doskami s nastriekanou funkčnou farbou.


Výhody akustického systému StoSilent Direct:

  • najlepšie hodnoty zvukovej pohltivosti z portfólia akustiky Sto
  • pre plochy až 700 m2 bez nutnosti dilatačných škár
  • možnosť aplikovať na strop aj steny
  • nehorľavý systém s triedou reakcie na oheň A2-s1, d0
  • jedinečná kombinácia akustických vlastností s funkciou odbúravania pachov vďaka vnútornej farbe StoColor Climasan
  • rozmanitosť povrchových úprav z hľadiska štruktúry a farebnosti
  • menšie priestorové nároky vďaka priamemu lepeniu na podklad (bez potreby podkladovej konštrukcie)

3 systémové varianty:

  • StoSilent Top Basic: bezškárové riešenie až do 200 m2. V závislosti od hrúbky systému, hodnota pohltivosti zvuku αw = 0,75. Nehorľavé podľa DIN 13501-1.

  • StoSilent Decor M: bezškárové riešenie až do 700 m2. V závislosti od hrúbky systému, hodnota pohltivosti zvuku αw = 0.80. Nehorľavé podľa DIN 13501-1.

  • StoSilent Climasan: kombinácia akustických vlastnostní s účinkom odbúravania pachov, hodnota pohltivosti zvuku αw = 0,95. Nehorľavé podľa DIN EN 130501-1. S Climasan účinkom odbúravania pachov.


StoSilent Direct – rez systémom zobraziť obrázok v plnej veľkosti

StoSilent Direct – rez systémom

1. Lepidlo


2. Akustický panel


3. Akustická stierka


4. Medzivrstva


5. Konečná vrstva


Povrchové úpravy:


* Technickú dokumentáciu je možné zobraziť pomocou prepojení z názvov jednotlivých produktov.


Ak sa chcete o systéme StoSilent dozvedieť viac, prečítajte si technickú dokumentáciu alebo môžete vyplniť nasledujúci formulár a my sa s vami skontaktujeme a poskytneme vám viac informácií o produkte.